تبلیغات
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان - ابداع فناوری جدید برای ذخیره اطلاعات روی گوشی
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان
ابداع فناوری جدید برای ذخیره اطلاعات روی گوشی
ارسال در تاریخ یکشنبه 5 دی 1389 توسط yas & ali

محققان به فناوری جدیدی برای ذخیره سازی اطلاعات دست یافته اند كه به كاربران امكان می دهد به عنوان مثال صدها فیلم سینمایی را با كیفیت خوب بر روی گوشی ذخیره كنند.

 این فناوری كه به racetrack memory مشهور شده توسط آی بی ام ابداع شده و تلاش برای تكمیل آن از سال 2004 تاكنون در جریان است.

در جریان استفاده از این فناوری از هارد درایو استفاده نمی شود و به جای آن جریان الكتریكی مجموعه ای از الكترون ها را هدایت كرده و موجب خلق یك دیوار مغناطیسی می شود كه برای ذخیره سازی اطلاعات قابل استفاده است.

این دیوار مغناطیسی بسیار نازك بوده و همین مساله موجب می شود كه بتوان از آن در وسایل الكترونیكی بسیار كوچكی مانند گوشی، رایانه های جیبی و لوحی استفاده كرد. در نمونه های اولیه طراحی شده ضخامت این دیوار 30 نانومتر بوده است.

در كنار افزایش حجم اطلاعات قابل ذخیره سازی با استفاده از این فناوری همچنین می توان با سرعت بسیار بیشتری به اطلاعات دسترسی یافت و لذا سرعت قرائت و همین طور نگارش اطلاعات هم افزایش می یابد. كارشناسانی كه بر روی این فناوری كار می كنند می گویند فناوری یاد شده سرعت قرائت اطلاعات را تا چند میلیون بار افزایش می یابد و مصرف انرژی را هم كاهش می دهد.
طبقه بندی: اخبار کامپیوتر، اخبار فناوری اطلاعات،