تبلیغات
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان - کوچک‌ترین دستگاه پخش چند‌رسانه‌ای دنیا
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان
کوچک‌ترین دستگاه پخش چند‌رسانه‌ای دنیا
ارسال در تاریخ یکشنبه 26 دی 1389 توسط yas & ali
اسوس مدتی است که به عرضه محصولات چند‌رسانه‌ای مانند کارت صدا، گیرنده دیجیتال تلویزیون و دستگاه‌های پخش چند‌رسانه‌ای روی آورده است.
کوچک‌ترین دستگاه پخش چند‌رسانه‌ای دنیا
اما در این میان دستگاه‌های پخش چند‌رسانه‌ای که به HD Player نیز معروف هستند به تازگی محبوبیت خاصی در نزد کاربران خانگی یافته است.

این دستگاه‌ها دارای ویژگی‌های مناسبی مانند امکان اتصال هارددیسک، امکان ارتباط با شبکه بی‌سیم، خروجی‌های متنوع، وجود کارت‌خوان حافظه و امکانات دیگر است.

یکی از آخرین محصولات این شرکت در این زمینه O!Play Mini است. این دستگاه دارای ویژ گی‌های بسیار جالبی است که مهمترین آن ابعاد بسیار کوچک آن است.

به طوری که آن را تبدیل به کوچکترین دستگاه پخش چند‌رسانه‌ای کرده است. ابعاد این دستگاه به اندازه کف دست است و وزنی برابر با ۱۷۵ گرم دارد به همین منظور می‌توان به آن لقب دستگاه پخش چند‌رسانه‌ای همراه را داد.

یکی از فناوری‌های انحصاری به کار رفته در این دستگاه RightTxT است. این فناوری که از محدوده وسیعی از زبان‌های دنیا پشتیبانی می‌کند به صورت هوشمند به تشخیص زیرنویس فیلم می‌پردازد و براساس آن زیرنویس فیلم را با توجه به زبان کاربر فعال می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب در این دستگاه پشتیبانی از فناوری Dolby TrueHD است که صدای محیطی جذابی را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

یکی دیگر از نکات مثبت در مورد این محصول وجود کارت‌خوان حافظه است. این کارت‌خوان از ۴ استاندارد کارت‌های حافظه مانند SD ،MMC ، XD و MS پشتیبانی می‌کند و کاربران به راحتی می‌توانند فایل‌های صوتی و تصویری خود را که روی این کارت‌های وجود دارد را مشاهده کنند.

اما یکی دیگر از نکات جالب در مورد این دستگاه امکان اتصال دستگاه‌های ذخیره‌سازی مانند هارددیسک و همچنین درایونوری بیرونی اشاره کرد.

به واسطه این قابلیت کاربران قادر خواند بود تا دیسک‌های نوری Blu-Ray یا DVD را در یک درایو نوری بیرونی که به این دستگاه متصل شده است قرار داده و با استفاده از این دستگاه آن را مشاهده کنند.

این دستگاه دارای خروجی آنالوگ صدا، خروجی آنالوگ ویدئو، خروجی دیجیتال صدا و HDMI نسخه ۱.۳ است. همچنین این دستگاه دارای یک ورودی USB ۲.۰ است.

اما از دیگر نکات جالب در مورد این دستگاه می‌توان به محدوده وسیعی از فرمت‌های مختلف تصویری، عکس، موزیک و زیرنویس اشاره کرد.طبقه بندی: اخبار جالب،