تبلیغات
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان - اپل و سامسونگ در راه دادگاه
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان
اپل و سامسونگ در راه دادگاه
ارسال در تاریخ شنبه 3 اردیبهشت 1390 توسط yas & ali

اپل با طرح شکایتی از سامسونگ در دادگاه مدعی شد تبلت عرضه شده از سوی این شرکت کپی برداری صرف از آی پد است و لذا سامسونگ باید غرامت پرداخت کند.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، داغ شدن بازار رایانه های لوحی و آینده درخشان آن باعث شده تا شرکت های مختلف برای دستیابی به سود بیشتری از این بازار به خود به روش های مختلف متوسل شوند و حتی از شکایت از یکدیگر دریغ نکنند.

اپل در شکایت خود مدعی شده که سامسونگ نه تنها از سوی آی پد کپی برداری کرده، بلکه گوشی های گالاکسی و گالاکسی تب را هم با تقلید از آی پاد و آیفون روانه بازار کرده است. بر طبق متن این شکایت طراحی، فناوری های نرم افزاری و سخت افزاری و حتی بسته بندی تولیدات سامسونگ با تقلید صرف از تولیدات اپل انجام شده است.
به اعتقاد وکیل اپل، سامسونگ باید رویه ای مستقل را در تولید کالاهای مختلف در پیش بگیرد و از تقلید از دیگران دست بردارد.

سامسونگ در سال ۲۰۱۰ اولین شرکتی بود که یک رایانه لوحی را در رقابت با آی پد اپل تولید و روانه بازار کرد. سامسونگ همچنین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های تلفن همراه در جهان محسوب می شود.
اپل در شکایت خود سامسونگ را به نقض ۱۰ حق اختراع ثبت شده، سوءاستفاده از دو عنوان تجاری متهم کرده است. سامسونگ هنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده است.
طبقه بندی: جدیدترین اخبار،