تبلیغات
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان - اپراتور سوم موبایل باید خردادماه سیم‌کارت بفروشد
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان
اپراتور سوم موبایل باید خردادماه سیم‌کارت بفروشد
ارسال در تاریخ دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 توسط yas & ali

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

اپراتور سوم موبایل باید خردادماه سیم‌کارت بفروشد

سرویس مخابرات- سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که بر عرضه سیم کارت های اپراتور سوم تا اوایل خرداد ماه تاکید دارد، تامین تله کام را تهدید کرد.

به گزارش عصر ارتباط، رگولاتوری اعلام کرده است در صورت عدم اجرای تعهد اپراتور سوم مطابق مفاد پروانه تا زمان مقرر، این اپراتور مشمول جبران خسارت نقض تعهدات می‌شود.


محمد کرمپور، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جلسه بررسی مشکلات اپراتور سوم تلفن همراه کشور، بر راه‌اندازی شبكه این اپراتور و ارایه سیم‌كارت مطابق با پروانه تا اول خرداد ماه تاكید كرد.


این اقدام رگولاتوری درحالی است که بند «ط» ماده 49 برنامه پنجم توسعه دست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را برای جریمه شرکت‌ها باز گذاشته است. مطابق این بند به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می‌شود با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مبالغی به عنوان حق‌الامتیاز، خسارت و جریمه عدم انجام تعهدات مذکور در پروانه‌های صادره اخذ و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.


مطابق این بند برنامه پنجم توسعه، وجوه مورد نیاز جهت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات مناطق کمتر توسعه یافته در قالب بودجه سنواتی تامین می‌شود.


ذبیح‌ا... فیض‌آبادی، مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه پیش از این یکی از مشکلات پیش روی اپراتور سوم را اشغالی فرکانس عنوان کرده و گفته بود: «در همه شهرهای کشور با اشغالی فرکانس مواجه هستیم و با تعاملاتی که با رگولاتوری صورت گرفته امیدواریم نسبت به پاک‌سازی به موقع این فضا اقدام شود تا اختلالی به‌وجود نیاید».


او تاریخ لازم‌الاجرا شدن مهلت راه‌اندازی شبکه نسل سوم تلفن همراه کشور را 9 ماه بعد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن شرایط پروانه عنوان کرد و گفت: «در بهترین شرایط این تاریخ 30 مرداد ماه 89 است که 9 ماه بعد از آن اردیبهشت ماه سال 90 خواهد بود».


فیض‌آبادی افزود: «شرایط لازم‌الاجرا شدن در پروانه تعریف شده است که براساس آن باید باید فضای فرکانس پاک تحویل اپراتور شده و اپراتور نیز حق لایسنس را پرداخت کرده باشد که این دو شرط با هم تاریخ لازم‌الاجرا شدن را شکل می‌دهند».


مدیرعامل اپراتور نسل سومی کشور امیدوار است مطابق مدل تجاری ارایه شده در سال اول کاری خود دو و نیم میلیون مشترک جذب کند و 8 کلان شهر تهران، کرج، قم، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و اهواز شهرهایی هستند که در فاز اول نسبت به ارایه سرویس در آنها اقدام خواهد شد.


به گفته او، نخستین سرویس‌های ارایه شده از سوی اپراتور سوم تلفن همراه سرویس‌های پایه خواهند بود و طی سال‌های آینده سرویس‌های مختلف نسل سوم تلفن همراه در ایران عرضه خواهند شد.


وندورهای تامین‌کننده تجهیزات اپراتور سوم دو شرکت چینی هواوی و ZTE هستند و بقیه وندورها به دلیل شرایط تحریم امکان حضور در شبکه این اپراتور را نیافتند.
طبقه بندی: خبر هفته، جدیدترین اخبار، اخبار موبایل،