تبلیغات
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان - هشدار برای IE
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان
هشدار برای IE
ارسال در تاریخ یکشنبه 5 دی 1389 توسط yas & ali

مایکروسافت درخصوص یک حفره امنیتی بر روی مرورگر اینترنت اکسپلورر هشدار داد و تاکید کرد که هکرها از طریق این حفره می توانند کنترل رایانه های محافظت نشده را در دست بگیرند.


غول نرم افزاری دنیا در این هشدار جهانی خاطرنشان کرد که این حفره امنیتی به هکرها اجازه می دهد زمانی که کاربران از طریق این مرورگر از سایتهای تله بازدید می کنند برنامه های مخرب خود را وارد رایانه های محافظت نشده کرده و کنترل رایانه های این کاربران را در دست بگیرند.

به گفته مایکروسافت، تمام مرورگرهای اینترنت اکسپلورر از نسخه های ۶ تا ۸ به طور بالقوه می توانند نفوذپذیر باشند و به همین دلیل بسته های امنیتی لازم برای حل این مشکل در تمام این نسخه ها در دسترس قرار گرفته است.

کدی که از طریق این حفره به رایانه های کاربران مایکروسافت نفوذ می کند شناسایی شده است.

"دیو فارستروم"، مدیر گروه Trustworthy Computing مایکروسافت در این خصوص توضیح داد: "ما درحال حاضر نمی دانیم که آیا از طریق این حفره نفوذپذیر برای حمله به مصرف کنندگان ما استفاده شده است یا خیر." 

این حفره به مرورگر اجازه می دهد که حافظه رایانه را مدیریت کند. به این ترتیب هکرها می توانند از طریق این حفره کد نفوذی خود را وارد رایانه کرده و کنترل آن را در اختیار بگیرند.

یک تحلیلگر موسسه امنیت انفورماتیک "ترند میکرو" در خصوص این حفره اظهار داشت: "این کد یکی از جدی ترین حملات نفوذ ار راه دور است. این بدان معنی است که هکر می تواند برنامه های مخرب خود را بر روی رایانه قربانی نصب کند و مستقیم دستگاه را کنترل کند."
طبقه بندی: اخبار فناوری اطلاعات، اخبار کامپیوتر، اخبار اینترنت،