تبلیغات
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان - بدترین اختلالات نرم‌افزاری سال 2010
باشگاه خبر گزاری کامپیوتر ایرانیان
بدترین اختلالات نرم‌افزاری سال 2010
ارسال در تاریخ یکشنبه 5 دی 1389 توسط yas & ali

فرا رسیدن آخرین روزهای سال ۲۰۱۰ میلادی فرصت مناسبی است تا مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی لیست بهترین فناوری‌های سال را منتشر کنند؛ اما در عین حال می‌توان این روزها را به عنوان فرصتی برای انتشار فهرست بدترین و ضعیف‌ترین فناوری‌های سال نیز دانست.

شرکت SQS که در حوزه آزمایش کیفیت نرم‌افزارها فعالیت می‌کند با کمک شرکت تحقیقاتی Ovum بررسی گسترده‌ای را انجام داده‌اند و بر پایه آن لیستی از پرمشکل‌ترین و ضعیف‌ترین نرم‌افزارها را منتشر کرده‌اند.
در این لیست به بزرگ‌ترین اختلالات نرم‌افزاری که موجب بروز مشکلات فراوان نیز شده، توجه شده است.

رتبه نخست این لیست به یک اختلال نرم‌افزاری بزرگ محسوب می‌شود که باعث ایجاد اختلال در سیستم ترمز محصولات شرکت‌های خودروسازی تویوتا و BMW شد و به دنبال آن شرکت‌های مذکور مجبور شدند هزاران دستگاه از خودروهای خود را جمع‌آوری کنند.

در این لیست همچنین به اختلال نرم‌افزاری سازمان ثبت بریتانیا نیز اشاره شده است که بر اساس آن ده‌ها سازمان بزرگ و دولتی این کشور با مشکلات فراوان مواجه شدند.
این اختلال موجب شد سیستم جدید «تالار بورس لندن» با تاخیر فعالیت خود را آغاز کند و در کنار آن، بیش از ۱۰ هزار گیرنده ماهواره‌ای GPS برای دو هفته غیرفعال شوند.

لیست مرکز SQS به اختلال نرم‌افزاری سیستم مالیاتی HMRC نیز اشاره کرده و توضیح داده است که این مشکل موجب جلوگیری از پرداخت آنلاین مالیات‌ها شد.
 طی چند دهه گذشته این نخستین بار بود كه چنین مشکلی برای سیستم مالیاتی آمریکا به‌وجود آمد.
طبقه بندی: اخبار فناوری اطلاعات، اخبار کامپیوتر،